Milí tvorcovia vianočných zázrakov,

Uplynulé Vianoce boli naozaj kúzelné! Hoci bol ročník 2017 pre projekt Vianočný zázrak pilotný, už v rámci neho sa nám spoločnými silami podarilo splniť viac ako 650 prianí seniorom z 32 zariadení sociálnych služieb na celom Slovensku.

Želania boli rôzne: od symbolických, ako kozmetika, knihy, sladkosti a oblečenie, cez extravagantnejšie (príklad za všetky - vypchatá líška) až po zážitkové, medzi ktorými nechýbala návšteva pútnického miesta, koncert obľúbeného interpreta či pobyt v kúpeľoch. Naším cieľom však nebolo obmedziť darčeky na základné potreby, preto sa medzi želaniami objavili aj elektrické a invalidné vozíky, polohovateľné postele, televízory a notebooky.

Väčšinu týchto prianí splnili individuálni darcovia. Za to Vám patrí jedno veľké a úprimné ĎAKUJEME! Z množstva milých správ, ktoré ste nám poslali, je zrejmé, že tieto prejavy ľudskej nezištnosti a lásky k blížnemu tešili aj vás - a presne v tom spočíva kúzlo Vianočného zázraku.

Prianí ste pomohli splniť v roku 2017

Veľmi sa podaril napr. vianočný zázrak pre pani Máriu, ktorá si priala koncert ľudovej hudby. Jej želanie splnila kapela LH Andreja Zahorca. A to dokonca takým spôsobom, že prišla za pani Máriou priamo do zariadenia pre seniorov v Novom Meste nad Váhom. "Veľmi nás teší, že sme jej mohli splniť jej prianie a potešiť nielen ju, ale aj ostatných seniorov s personálom zariadenia.", povedali členovia kapely. Myslíme, že výraz pani Márie hovorí za všetko:)

Vďaka projektu Vianočný zázrak sme mohli usporiadať online zbierku na vysnený elektrický vozík v hodnote 1570 Eur pre pána Jozefa z Michalovského domovu seniorov, ktorý po vyzbieraní sumy putoval k novému majiteľovi.